Padomi virtuves remontam

Viens no galvenajiem priekšnoteikumiem kvalitatīvas un gardas maltītes pagatavošanai ir ne vien virtuves piederumi un pārtikas produkti, bet arī pati virtuve, tās iekārtojums un funkcionalitāte. Nereti gadās tā, ka pirms virtuves remonta veikšanas neesam kārtīgi pārdomājuši visas nianses, kas attiecas uz virtuves iekārtojumu un funkcionalitāti, bet konstatējam to vien tad, kad ir jau par vēlu. Šādas kļūdas lielākā vai mazākā mērā liedz virtuvei funkcionēt pilnīgi un līdz ar to arī pavāram ir grūtāk darboties savā ķēķī. Novērtējot virtuves kā telpas nozīmi, aplūkosim dažus padomus, kas noderēs ikvienam, kurš veic vai plāno savā virtuvē veikt remontu, lai izvairītos no tām kļūdām, kas virtuves remonta laikā tiek pieļautas visbiežāk.

Padomājiet par stilu un noformējumu
Brīdī, kad izvēlaties virtuves dizainu, ir ieteicams koncentrēties uz klasiku, netiecoties pēc jaunākajām modes tendencēm virtuves dizainā, kas mainās ik pēc pāris gadiem, toties klasika nenoveco nekad. Tāpat klasisks virtuves dizains “atmaksāsies” arī tajā brīdī, kad kaut kad nākotnē nolemsit pārdot savu nekustamo īpašumu, jo, kā zināms, cilvēku gaumes ir daudz un dažādas, bet vairākums sapratīs tieši klasiku. Savukārt, izvēloties virtuves mēbeles, pārliecinieties, ka tās ir viegli kopjamas. Virtuve ir tā telpa, kurai ir jābūt labi apgaismotai, tāpēc jau laicīgi nodrošiniet vietu / vietas gaismekļiem. Virtuvē ieteicams apvienot divu veidu apgaismojumus – punktveida apgaismojumu uz darba virsmām un apgaismojumu gaišas un mājīgas gaisotnes radīšanai. Nodrošiniet savu virtuvi ar vairākām kontaktligzdām, lai ikvienu elektroierīci varētu pievienot elektrotīklam. Veicot virtuves remontu, noteikti padomājiet arī par to, kas noderēs nākotnē, piemēram, tad, kad jums būs bērni, jo nereti tas, kas šķiet ērts tagad, nākotnē var tāds vairs nelikties.

Pievērsiet uzmanību virtuves mēbeļu izvēlei
Neskatoties uz to, vai jūsu mājoklis ir liels vai mazs, ir būtiski paredzēt pietiekoši daudz vietas dažādu trauku un produktu glabāšanai. Protams, nevajadzētu arī aizrauties un pārpildīt savu virtuvi ar dažādiem trauku skapjiem un plauktiem, neatstājot vietu ne sev, ne citām virtuves mēbelēm. Lai virtuvē saglabātu plašuma sajūtu, izvēlieties skapjus, kuriem ir stikla durtiņas. Izvairieties no atvērtiem skapjiem un plauktiem, jo tajos pastāvīgi uzkrāsies putekļi, kas virtuvē ir īpaši ķepīgi un līdz ar to grūti notīrāmi. Ja jūsu virtuvei ir zemi griesti, iegādājieties augstus skapjus, tādējādi ne vien nodrošinot vairāk vietas dažādiem traukiem un virtuves tehnikai, bet arī izvairoties no nogurdinoši biežas skapju augšas attīrīšanas no putekļiem.

Padomājiet par virtuves mēbeļu izvietojumu
Brīdī, kad izvietojat virtuves mēbeles, pārliecinieties, ka galds un citas bieži izmantojamas darba virsmas atrodas piemērotā un ērtā augstumā, tātad ne pārāk augstu un ne pārāk zemu. Jāatceras, ka ir būtiski izvietot virtuves mēbeles arī atkarībā no tā, vai esat labrocis vai kreilis, piemēram, labročiem būs ērtāk, ja plīts atradīsies pa labi no darba virsmas, un otrādi. Trauku mazgājamās mašīnas atrašanās vietu jāizvēlas netālu no izlietnes un atkritumu spaiņa, kas atvieglos ēdiena atlieku izmešanu un trauku ievietošanu trauku mazgājamajā mašīnā uzreiz no izlietnes. Izklausās vienkārši, bet patiesībā tas ir diezgan sarežģīti, it īpaši nelielās virtuvēs – svarīgākais ir virtuves mēbeles izvietot tā, lai virtuvē būtu viegli pārvietoties un darboties. Piemēram, atvērtas ledusskapja durvis nedrīkstētu traucēt pārvietoties pa virtuvi.

Šie, protams, ir tikai daži padomi, kurus būtu ieteicams ņemt vērā jūsu jaunās virtuves plānošanas laikā. Par citām niansēm, ko vajadzētu ievērot virtuves remonta laikā, lasiet citos informācijas avotos.