Gatavojamies sezonai, labākie produkti muskuļu audzēšanai

Gribi uzzināt, kā pareizi ir jāēd sportistiem? Sapņo uzaudzēt muskuļus nevis tauku slāni? Tad dodies uz veikalu un ņem līdzi šo sarakstu!
Saulespuķu sēkliņas. Pirmkārt, saulespuķu sēklas ir lielisks proteīna avots, otrkārt, tur ir daudz E vitamīna, bet tas ir ļoti svarīgs pārtikas elements, kurš palīdz uzaudzēt muskuļu masu. Saulespuķu sēkliņas ir lielisks antioksidants, kurš mazina brīvo radikāļu iedarbību uz muskuļiem un atjauno tos pēc treniņa. Ļoti veselīgi, ir tās pievienot dažādiem salātiem.

Skumbrija. Skumbrija ir zivs, kura ir īpaši bagāta ar Omega – 3 taukskābēm. Uzreiz pēc treniņa organisms drudžaini sāk šķelt visas olbaltumvielas, tajā skaitā arī tavus muskuļus. Kamēr tu nokļūsi mājās, kamēr tu sev pagatavosi ēst…visu šo laiku tavs organisms “ēdīs pats sevi”. Omega – 3 taukskābes kavē šo procesu tik ilgi, kamēr atkal vajadzīgais olbaltumvielu daudzums nonāk tavā organismā. Pat ja tu ilgi pirms treniņa, esi apēdis sviestmaizi ar makreli, viss būs kārtībā, jo tavs organisms būs saņēmis visas nepieciešamās vielas, kuras ir vajadzīgas tavam organismam un muskuļiem, ilgai un laimīgai dzīvei.

Kivi. Kivi – neaizvietojams auglis taviem muskuļiem. Tikai trīs augļi dienā un tavs organisms būs pasargāts no daudzām slimībām.

Ananāss. Tas satur ļoti daudz enzīma bromelaina, kurš palīdz sašķelt olbaltumvielu barību. Pēc treniņa esi saēdies steiku? Tad virsū apēd konservētus ananāsus un svešo olbaltumvielu sašķelšana un nokļūšana tavos muskuļu audos notiks daudz ātrāk. Bromelains, ir spējīgs, mazināt muskuļu sāpes pēc treniņa.

Brieža gaļa. Brieža gaļa satur ļoti daudz olbaltumvielu un B12 vitamīna, kurš veicina olbaltumvielu sašķelšanos, tāpēc tā lieliski der muskuļu masas audzēšanai. Pirms pagatavošanas, gaļa pamatīgi jāapstrādā ar gaļas āmuru un jāiemarinē sarkanajā vīnā, kopā ar kadiķu ogām. Marināde to vajag atstāt vismaz vienu diennakti, jo citādāk, gaļa būs sīksta un cieta.

Kafija. Kofeīns var palielināt treniņa ilgumu, samazināt muskuļu sāpes. Tas nozīmē, ka tu daudz vēlāk sajutīsi nogurumu un varēsi daudz ilgāk cilāt svaru stieni vai skriet pa skrejceliņu. Alternatīva var būt zaļā tēja, bet ar enerģētiskajiem dzērieniem, gan uzmanies.

Liellopa gaļa. Liellopa gaļa ir čempions neaizvietojamo taukskābju daudzumā. Tajā ir diezgan daudz kreatīna, vielas, kura, ja mēs ticam Kanādas zinātniekiem, palielina muskuļu masu, vienlaicīgi samazina tauku slāni un palielina izturību.

Ingvers. Tas ir viens no labākajiem dabiskajiem pretsāpju līdzekļiem. Iedarbojas ne sliktāk par aspirīnu, bet veselībai tas noteikti ir tikai labāk. Ingvers ļoti labi stimulē gremošanas sistēmu.

Dabīgais jogurts. Vislabākais lietošanas veids – nopērciet dabīgo jogurtu, vai pagatavojiet to pats un sajauciet ar svaigām ogām vai augļiem, nelietojiet cukuru. Bifidobaktērijas mūsu organismam ir ļoti vajadzīgas, tās ir spējīgas atbrīvot pat no depresijas.

Kurkuma. Kurkumīns (viela, ko satur šī garšviela) veicina jaunu šūnu veidošanos un augšanu, tas palīdz muskuļiem atjaunoties pēc nenovēršamām mikro traumām treniņu laikā.

Gurķi. Cilvēki neapzināti mizo gurķi, nedari tā, jo tieši gurķa mizas satur tavam organismam nepieciešamās vielas.
Griķi. Griķi satur vismazāko ogļhidrātu daudzumu, salīdzinājumā ar citiem putraimiem, tajos ir daudz aminoskābju, kuras veicina muskuļu augšanu, kā arī daudz vielu, kuras nostiprina asins sistēmu.

Mandeles. Mandeles satur E vitamīnu, kuru mūsu organismam ir visvieglāk uzņemt un kurš palīdz muskuļiem atjaunoties pēc treniņiem. Rieksti var uzlabot tev garastāvokli un stiprināt sirds veselību.

Olas. Olas satur tev tik ļoti nepieciešamās olbaltumvielas, tas jau sen visiem ir zināms. Vēl olas satur D vitamīnu, kurš ir nepieciešams muskuļu saišu elastībai.

Ļoti veselīgi, pēc treniņa ir ēst tunci, kaut vai konservētu. Tuncis – tīrs, simtprocentīgs olbaltumvielu avots.

Negāzēts minerālūdens. 80% muskuļu sastāv no ūdens, tāpēc, regulāri, visa treniņa laikā, nelielās devās lieto negāzētu minerālūdeni , tāpēc, ka trenējoties tu daudz svīsti un vismazākais ūdens trūkums organismā, var tev nodarīt ļoti lielu ļaunumu.